משקיעים בגוף שלנו: מאומגה 3 ועד מולטי ויטמין – אילו ויטמינים כדאי לנו לצרוך?

בעשורים האחרונים, עם עליית המודעות הציבורית לבריאות הגוף והנפש, אנשים רבים מקפידים מאוד על תזונה מבוקרת ומאוזנת הכוללת את כל אבות המזון ואת כל הוויטמינים והמינרלים החיוניים לבריאותנו. עם זאת, לא תמיד אנו מצליחים לקבל את כל הוויטמינים להם אנו זקוקים בכמות הנדרשת אך ורק מהתזונה שלנו, ולכן לעתים יש צורך להשלים את החוסרים באמצעות תוספי תזונה. אילו ויטמינים ניתן לצרוך על ידי תוספים? במאמר זה ריכזנו עבורכם כמה מהם. בואו נתחיל!

אומגה 3

צריכה של אומגה 3 היא דרך מצוינת לשמור על בריאות הגוף שלנו, וצריכתו במזון או בתוספים חשובה במיוחד מאחר שהגוף שלנו לא יודע לייצר אומגה 3 בעצמו באופן טבעי. אומגה 3 הינה למעשה שם כולל לשלוש חומצות שומן החיוניות לפעילותו התקינה של הגוף, וניתן למצוא את חומצות השומן הללו במגוון מאכלים, כמו זרעי פשתן, זרעי צ'יה, דגים (במיוחד סלמון, סרדינים ומקרל) וביצים. כמו כן, באתר טבע בריא תוכלו למצוא תוספי אומגה 3 למקרה שאתם נזקקים להשלמת חוסרים תזונתיים על ידי תוספי תזונה.

מולטי ויטמין

מוצרי מולטי ויטמין צוברים פופולריות בשנים האחרונות, במיוחד בשל העובדה שהם מספקים מנות מרוכזות מאוד של מרכיבים תזונתיים החשובים מאוד לבריאותנו. למעשה, במוצר אחד ניתן לקבל את כל מה שהגוף שלנו זקוק לו למען שמירה על בריאות מיטבית. אין זה אומר, כמובן, שהמולטי ויטמין מחליף תזונה בריאה ומאוזנת, אולם צריכה מבוקרת ומסודרת של מולטי ויטמין על בסיס קבוע יכולה לסייע לנו לשמור על חיוניות ולשדרג את הבריאות. הדרך הנפוצה לצרוך מולטי ויטמין כיום היא על ידי טבליות או על ידי סוכריות גומי לעיסות המכילות את כל הרכיבים חיוניים שגופנו זקוק להם. חשוב מאוד להשתמש בתוספי המולטי ויטמין בהתאם להוראות השימוש הרשומות על תווית המוצר ולהישמע למינונים המומלצים.

ויטמין D

אחד הוויטמינים החשובים ביותר לגופנו, ובמיוחד לעצמות ולמפרקים, הוא ויטמין D, אותו גופנו מייצר באופן טבעי בעזרת חשיפה עור לקרני השמש. אולם, חרף העובדה שישראל נחשבת למדינה שטופת שמש, בקרב האוכלוסייה הכללית קיים מחסור בוויטמין זה. דרך מצוינת לצרוך ויטמין D באופן אקטיבי היא על ידי מזונות כמו חלמון ביצה, דגים כמו סלמון ומקרל וכדומה, או על ידי תוספי תזונה המגיעים בטיפות או בטבליות.

מגנזיום

אחד המינרלים החיוניים ביותר לגוף שלנו הוא ללא ספק המגנזיום, שחיוני הן לבריאות הלב, הן למערכת החיסון והן למערכת העיכול. מאחר שמגנזיום הוא מינרל המשתתף בתהליכים רבים בגוף, מחסור במינרל זה עלול לגרום לבעיות בריאותיות רבות. גם את המגנזיום תוכלו למצוא במאכלים המועשרים בו באופן טבעי, כמו ירקות, קקאו, קטניות ושקדים, ובנוסף תוכלו לבחור לצרוך אותו גם באמצעות תוספי תזונה.

צריכת ויטמינים – בחירה מושכלת!

אין ספק כי ויטמינים ומינרלים חיוניים מאוד לשמירה על הבריאות שלנו, ולמעשה בלעדיהם לא נוכל להתקיים. עם זאת, חשוב מאוד לצרוך את הוויטמינים והמינרליים בצורה מושכלת, ולהימנע ממינון יתר שלהם – מינון יתר של מינרלים ושל ויטמינים עלול לא רק שלא להביא לשיפור בריאותי, אלא אפילו לגרום לנזק. לכן, אנו ממליצים להתייעץ עם רופא בנוגע לתוספים שאתם מעוניינים לצרוך ולהשתמש בהם במינון מבוקר ומוקפד.

סיכום

לסיכום, תוספי תזונה הם דרך מצוינת לסייע לגוף שלנו בשמירה על בריאותו ועל פעילותו התקינה. יחד עם זאת, מומלץ שלא להגזים בתוספי התזונה ולבצע בהם שימוש מושכל כדי שהם אכן יוכלו לתרום לנו בשמירה על הבריאות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות