15 חוות שרתים בהחלט עושות את העבודה: הכול על שרת בענן של GNS

שרת הוא מונח ידוע למדי בתחום המחשוב העסקי. מה לגבי המונח "שרת בענן" – מכירים? אם לא מכירים עדיין, אז בהחלט כדאי! מדובר על התפתחות חשובה בתחום המחשוב, אשר יש לה השלכות שימושיות ביותר עבור עסקים. במה בדיוק מדובר? מה מציעה למטרה זו חברת GNS? וכיצד 15 חוות השרתים שלה מסייעות בכך? הנה הסבר קצר.

השרת הוירטואלי הפרטי שלכם

Virtual Private Server הוא "שרת פרטי וירטואלי" ובמקרה זה, גם "בענן". מה כל זה אומר? שרת הוא כידוע מחשב עוצמתי יחסית, אשר משמש למטרות רבות בעסקים. הן בפני עצמו ובעיקר, כחלק מרשת המחשבים של העסק, אשר מספק שירותים שונים. מכאן המונח “שרת” בעצם. "שרת וירטואלי" הוא שרת שמוגדר בתוכנה, על גבי שרת פיזי. למעשה, לרוב ניתן להקים על אותו שרת פיזי, כמה וכמה שרתים וירטואליים כאלה במקביל. כל אחד מהם, יתפקד מול משתמשיו כשרת רגיל לגמרי ועצמאי, מנקודת מבטם. שרת בענן, למשל שרת בענן של GNS, מספק שרתים כאלה בתור שירות מרוחק, לצריכה קלה וגמישה. כאן אנו נכנסים לכל הנושא הרחב של שירותי ענן, אשר מומלץ מאוד לכל עסק להכיר לעומק. כך אתם מקבלים שרת בענן, שהוא גם רב אפשרויות וגם רב יתרונות. מייד נרחיב על שני היבטים אלה.

אז מה עושים איתו?

ניתן להשתמש בשרת כזה, למטרות רבות ושונות למדי. הוא עשוי לשמש לאחסון אתרים. שימוש שונה לגמרי, יהיה בתור שרת בסיסי נתונים. עוד אפשרויות, הן לדוגמה שרת פיתוח, App Server, שרת דואר, שרת גיבוי, Remote Desktop Server ואף שרת לאירוח מערכת כגון ERP או CRM.

יתרונות רבים וחשובים

עסקים בוחרים בשרתים כאלה, בכדי להיעזר ביתרונותיהם הרבים, בהם:

  • שיפור ביצועים – יכולת לקבל שרתים חזקים ויעילים.
  • תועלות כספיות – גם אם אין לכם את התקציב לשרתים עוצמתיים בתוך העסק, מודל הענן מאפשר להשיג זאת "בענן", בשכירות נמוכה, במקום ברכישה יקרה. כך אתם חוסכים בצורך להשקיע משאבים בבחירת שרתים, רכישתם, תחזוקתם השוטפת, החלפתם בהמשך וכדומה.
  • פינוי משאבים – החסכון הכספי והחסכון בכוח אדם באגף המחשוב שמושגים סביב נושא השרתים בצורה כזו, מפנים משאבים למטרות אחרות. תוכלו למקד משאבים אלה, במטרות חשובות יותר מבחינתכם, כגון פיתוח עסקי. 
  • חוויית משתמש טובה יותר – חוויית המשתמש מתבטאת הן בתפעול הטכני של העסק ששוכר את השרת והן כלפי משתמשי הפעילות שהשרת עצמו מבצע. בכל המקרים, כפי שהסברנו, “מאחורי" השרת הוירטואלי שלכם ישנו שרת פיזי. למעשה, זהו אוסף שרתים כאלה, אשר מחלקים ביניהם את העבודה. אצל חברת GNS למשל, ישנו היתרון החשוב של הסתייעות בתשתית של 15 חוות שרתים, בפריסה גלובאלית. כך מקבלים זמני ביצוע וזמני תגובה מיטביים.
  • גמישות – יכולת התאמה גמישה של השרת, לדרישות משאבים משתנות. כמו כן, תיהנו מהיכולת לעבוד מול שרתים אלה מכל מקום, בכל זמן. זאת, מאחר שהגישה אליהם היא כאמור דרך רשת האינטרנט.

כמה מונחים משלימים

להשלמת התמונה, נזכיר גם את המונחים הבאים:

  • VDS – בדומה ל-VPS, ישנו גם Virtual Dedicated Server. כאן מדובר על הבטחת משאבים ספציפיים מבוקשים, לכל שרת וירטואלי. 
  • שרת שיתופי – מצב בו שרת בענן משמש כמה עסקים במקביל, בו זמנית.
  • שרת ייעודי – המצב ההפוך, שבו שרת נשכר במלואו, עבור עסק אחד. למשל, רק לשם אירוח אתר אינטרנט ספציפי.

כמובן, לכל סוגי השרתים האלה, יש יתרונות וחסרונות מיוחדים משלהם.

לסיכום

אם עדיין אינכם מכירים את נושא השרתים בענן, מומלץ מאוד להכיר וכמובן, גם לנסות.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות