מלש"בים? יום חשוב לפניכם – כדאי שתעשו הכנה ליום המאה

אם אתם מיועדים לשירות בטחוני וקיבלתם הזמנה ליום המאה, אתם נמצאים במקום הנכון. מה זה יום המאה ואיך מתכוננים אליו? כל התשובות לפניכם.

מה זה בכלל יום המאה?

יום המאה הוא למעשה היום שבו נעשה שימוש בשיטה חדשה לתהליך הסיווג, האיתור וההתאמה. זה היום שבו לכל מועמדי הגיוס לצבא יש הזדמנות להוכיח את כישוריהם ואת היכולות האישיות של כל אחד מהם, לעזור לרבים שלא הצליחו בפיקוד הראשון שלהם אך עדיין רוצים להתקדם לדרגים גבוהים יותר ולתפקידי לחימה. רוצים לדעת איך להכין את עצמכם יום הזה? לחצו כאן ותקבלו את כל התשובות, או שתחכו להמשך המאה.

מלש"בים? יום חשוב לפניכם - כדאי שתעשו הכנה ליום המאה

מה יום המאה כולל?

פעילות היום נמשכת כ-7 שעות במהלכן ייבחנו כישוריכם, התכונות הבולטות שלכם ויבדקו בהתאם, התנהגותכם תיבדק במסגרת פעילות קבוצתית ועוד. למעשה, תעברו על שבעה אתרים, שכל אחד מהם ייבדק עבור:

  • יכולת טכנית – באתר זה תיבדק היכולת הטכנית שלך כמו תפעול, חשיבה יצירתית וכו'. כך למשל, תצטרכו להרכיב את הדגם בהתאם ליכולת הזיכרון שלכם לאחר צפייה בתמונת הדגם, בעזרת אביזרים כמו גומיות וחלקים שונים בהם תוכלו להשתמש.
  • יכולת אימון – בתחנה זו תיבחן יכולת האימון שלכם כמו יכולת עמידה מול קהל והעברת הפעילות לקבוצות אחרות המשתתפות. בשלב מסוים, המדריך יפריע לכם במהלך ההרצאה שאתם עומדים לתת על מנת לבדוק כיצד תוכלו להתמודד עם מצב מלחיץ זה.
  • טיפול באדם – בתחנה זו תיבחן יכולת ההתמודדות שלכם עם המצבים הבלתי צפויים שאתם עלולים להיתקל בהם במהלך השירות הצבאי. בחינה זו תתבצע באמצעות מדומה ואחד מאנשי הצוות ייקח אותה בצורה כלשהי, לאחר שקיבלת כרטיס הדרכה מראש כיצד לפעול במצב זה או אחר.
  • עיבוד נתונים – מבחן מבוסס מחשב שנועד לבדוק את יכולתך לנתח נתונים, לקרוא גרפים ועוד. מבחן זה דומה מאוד למבחן הפסיכוטכני שעוברים בפעם הראשונה.
  • ארגון וניהול – יבדקו את יכולתכם לעמוד בדרישות של מערכות צבאיות, כמו ביצוע משימות בזמן, קריאת מפות, משימות זחילה בסביבה חולית וכו'.
  • עבודת צוות – תתבקש לבצע משימות עם חברי הצוות האחרים על מנת לבחון את יכולתך להשתלב בעבודת צוות, וכן את כישורי השכנוע וקבלת ההחלטות שלך. בסופו של דבר ככל שההתנהלות שלכם בצוות תהיה יותר טובה כך הסיכוי שלכם להשיג תוצאות יותר טובות עולה כמובן, כי זה מה שחשוב לצבא.

איך מתכוננים ליום המאה?

ראשית, חשוב לישון טוב בלילה הקודם. זמן ההתקשרות הוא 8 בבוקר ומתכננים לישון לפחות 7 שעות כדי שתוכלו להתעורר רעננים ומרוכזים. כשאתם מתעוררים בבוקר, תחשבו חיובי, תגידו לעצמכם שזו תחילתו של יום טוב, הכל לטובתכם, תעברו את כל המשימות והמבחנים שתעברו, ותרוויחו תוצאה חשובה וגבוהה. אל תנסו להתחרות בשאר המשתתפים ביום המאה, אל תעבירו עליהם ביקורת, פשוט התמקדו בעצמכם והדגישו את החוזקות והיכולות שלכם.

בנוסף, מומלץ לעשות כמובן מבחני דמה שיכינו אתכם הכי טוב ליום המכריע הזה. ככל שתגיעו מוכנים יותר, כך תהיו גם רגועים יותר מבחינה מנטלית וזה ודאי חשוב. ככל שתכינו את עצמכם יותר וככל שתתרגלו יותר את המבחנים שתעברו, אין לנו ספק שתשיגו תוצאות טובות שגם יאפשרו לכם לבצע תפקיד הרבה יותר משמעותי בצבא.

לסיכום

יום המאה הוא יום חשוב ומכריע מאד ואנו ממליצים לכם לעשות הכנה מקדימה שתסייע לכם לעבור אותו בהצלחה יתרה.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות