הטכנולוגיה שתצמיח לכם את השערות: מה המחיר של השתלת שיער?

רוצים לטפל בהתקרחות? יש פתרון! בעוד שלא מעט אנשים, גברים ונשים ואחד, סובלים ברמה כזו או אחרת מאובדן שיער ומהתקרחות, הולכות ומשתכללות טכנולוגיות חדשות המאפשרות לשיער לצמוח מחדש. במה מדובר, איך זה עובד וכמה זה יעלה לכם? ריכזנו עבורכם את כל הפרטים שאתם חייבים לדעת.

השתלת שיער – הפתרון להתקרחות

כיום, אחד הפתרונות הפופולריים והנפוצים ביותר להתקרחות הוא השתלת שיער. מדובר בהליך ניתוחי שבמסגרתו מסירים שיער בריא מאזור בו יש צמיחה טובה שיער בקרקפת, ואותו משתילים באזור המקריח. בשנים האחרונות הפכו השתלות השיער לאחד הפתרונות הכי מבוקשים להתמודדות עם שיער דליל, אלא שיש לקחת בחשבון שמדובר בהליך לא זול. כמה זה עולה? המחירים עשויים להשתנות מאדם לאדם ותלויים גם במקום בו אתם בוחרים לבצע את ההשתלה, אך ככלל טווח המחירים להשתלת שיער בישראל יכול לנוע בין 7,100$ ל-10,000$. אם תבחרו לבצע את ההליך במדינות כמו טורקיה או הודו, תוכלו ליהנות ממחירים מוזלים יותר, אך גם שם המחירים נעים בטווח של כמה אלפי דולרים ותצטרכו לקחת בחשבון גם את עלות הטיסות והשהייה במדינות הללו.

כיצד עובד ההליך?

יש כמה שיטות לביצוע השתלת שיער, כאשר הרופא המנתח הוא זה שיוכל לקבוע את השיטה המתאימה לכם ביותר בהתאם למצב ההתקרחות שלכם. כיום, השיטות המקובלות והנפוצות להשתלת שיער הן שיטות FUT ו-FUE. בשיטת FUT, מחלצים רצועת עור מאזור בקרקפת בו צומח שיער בריא, אותה המנתח מחלק ליחידות בודדות ונפרדות של זקיקי שיער והן אלה שמושתלות באזור הנתרם. בשיטת FUE מתבצע חילוץ של זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם, מה שהופך את ההליך לארוך ויקר יותר מזה שבשיטת FUT אך המראה הסופי נחשב לטבעי יותר.

למי זה מתאים?

השתלות שיער על סוגיהן יכולות להתאים לכל אדם הסובלת מנשירה מסיבית של שיער. עם זאת, סוג ההשתלה ייקבע על ידי הרופא המנתח שיבחן את מצב הקרקפת שלכם ויחליט על שיטת ההשתלה המתאימה לכם ביותר. הרופא יחליט, בין היתר, אם אתם מתאימים לניתוח השתלת שיער, לפי סוג ההתקרחות שלכם ומידת ההצלחה האפשרית של הניתוח. אם ההתקרחות שלכם מוגדרת כיציבה, כלומר – שרוב הסיכויים שלא תמשיכו להקריח בצורה משמעותית, מדובר בסיכויי הצלחה גבוהים בניתוח השתלת שיער.

סיכונים אפשריים בתהליך

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח השתלת שיער יש סיכונים ותופעות לוואי שאתם צריכים לקחת בחשבון אם אתם חושבים לבצע את ההליך. מטופלים שביצעו השתלת שיער דיווחו על תופעות לוואי שונות, ביניהן בצקות שהופיעו לאחר הניתוח, דלקות בזקיקי השיער, צלקות באזור התורם, חוסר תחושה ואף קיים סיכוי שלא כל שתלי השיער יצמחו. סיכונים נוספים התייחסו לשינויים במרקם של העור ולדימום יתר.

האם זה שווה את זה?

התשובה תלוי אך ורק בכם. אם ההתקרחות ואובדן השיער פוגעים בדימוי העצמי שלכם, גורמים לכם לרגשי נחיתות ולמבוכה, ייתכן שהשתלת שיער תהיה הפתרון האולטימטיבי עבורכם. כמו כן, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ את הרופא המנתח ולשקול יחד עמו את כל היתרונות והחסרונות שבהליך ולהחליט האם אכן מדובר בפתרון שמתאים לכם.

סיכום

השתלת שיער היא אחד הטכנולוגיות הפופולריות כיום להתמודדות עם התקרחות ונשירת שיער. עם זאת, יש לשקול בכובד ראש את כל היתרונות והחסרונות שבהליך, כמו מחירים גבוהים וסיכונים אפשריים, לצד סיכויי הצלחה והאפשרות להחזיר לעצמכם את המראה הצעיר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות