פותרים את התעלומה: מה קרה למעריב לנוער המיתולוגי?

מגזין הנוער מעריב לנוער נחשב לאחד מהמגזינים האהובים והמבוקשים ביותר על ידי בני נוער מכל רחבי הארץ, לא מעט בזכות היותו מגזין פורץ דרך אשר הציג לבני נוער מגוון רחב של נושאים לצד אפשרות לשאול שאלות ולקבל מענה למגוון סוגיות. הכוכבים הגדולים ביותר בישראל הופיעו על השער של המגזין שנחשב לסמל סטטוס של ממש, אולם בשנים האחרונות המגזין נעלם. אם גם אתם תוהים לעצמכם מה קרה למגזין שהצליח לכבוש את לבבות בני הנוער במדינת ישראל, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

מעריב לנוער –בעלת השפעה על דורות של מתבגרים

שבועון מעריב לנוער יצא לאור לראשונה בשנת 1957 והוא היה פורץ דרך מאחר וזו הייתה הפעם הראשונה שהוציאו לאור מגזין המיועד אך ורק בעבור בני נוער. עם השנים צבר המגזין שם כפלטפורמה לפרסום בעבור כוכבי נוער וילדים לצד כותבים מוכשרים אשר הצליחו להביע את הקול של הדור באמצעות מדורים שונים שעסקו בנושאים של בינו לבינה, תרבות, חינוך ואפילו טכנולוגיה בתחילת דרכה. אחד מהמדורים המצליחים ביותר של המגזין היה מדור שאלות תשובות עם שאלה אייקונית שעד היום נשארה חלק בלתי נפרד מהמגזין – מעריב לנוער שלום, האם אני בהריון? לצד שאלות מהותיות בנושאים שמעסיקים בני נוער. הוא הפך עם השנים למגזין המשפיע והחשוב ביותר בעבור בני נוער, ועדות לכך ניתן למצוא עד היום בקרב מבוגרים שעדיין זוכרים את המגזין ואף שואלים את עצמכם מה קרה לו, בעקבות היעלמות מהמדפים.

עצם היותו של המגזין יחיד מסוגו הוביל אותו להשפעה אדירה על חייהם של מיליוני בני נוער בכל רחבי הארץ, כאשר בשנים האחרונות מייסדי המגזין קיימו גם מפגשים חברתיים ואף הובילו ליצריה של קהילה שמנתה אלפי בני נוער מכל רחבי העולם. כותבים וכותבות שהתחילו לכתוב במגזין הזה התקדמו לתפקידים בכירים בתקשורת הישראלית, אולם למרות ההייפ האדיר סביב המגזין, הוא נסגר ועבר למתכונת דיגיטלית.

מעבר לפלטפורמה דיגיטלית – מעבר טבעי בעידן הנוכחי

עם הירידה במספר הקוראים ועלייתן של הרשתות החברתיות כמו גם אתרי החדשות, הבינו המייסדים כמו גם העורכים של המגזין כי נדרש לבצע שינויים ולהעביר את המגזין למתכונת דיגיטלית. כיום ניתן לקרוא כתבות הפונות לקהל של בני נוער דרך הפלטפורמה האינטרנטית של האתר. במקביל, החלו נערים ונערות ששמרו על המגזינים עוד מלפני שנים רבות למכור את המגזינים באמצעות אתרים כמו למשל אייבי או ברשתות החברתיות לטובת המעריצים ששמרו אמונים למגזין שהשפיע ואף עיצב את הילדות שלהם.

לסיכום

מגזין מעריב לנוער אומנם ירד מהדפוס לפני מספר שנים, אולם הוא עדיין פועל במתכונת דיגיטלית. המעבר הטבעי בין עיתונות  מסורתית לבין אתרים הובילה להחלטה לסגירה של העיתון אך בשל הביקוש הרב, הוא עדיין פועל ומספק מענה לבני נוער – מאז ועד היום.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות