עמותת משאלות נרתמת למען ילדים חולים – וממתיקה את דרכם להחלמה

כשילדים מתמודדים עם מחלה כרונית, מדובר במציאות מורכבת ומאתגרת, הן עבור הילדים עצמם והן עבור הוריהם. אחד הגורמים המכריעים בשיפור סיכויי ההחלמה בצורה ניכרת, הוא המצב הנפשי של הילד, ובעיקר רגשות של שמחה ותקווה לעתיד. את הרגשות האלה עמותת משאלות פועלת להעצים אצל הילדים החולים, כל הדרך עד להחלמה.

מחלות כרוניות – התמודדות הילדים החולים ובני משפחותיהם

התמודדות עם מחלות כרוניות בקרב ילדים היא התמודדות קשה ומורכבת, הן עבור הילדים החולים עצמם והן עבור הוריהם, הנדרשים ללוות ולתמוך בילדיהם לאורך כל הדרך ולהשקיע משאבים של זמן וכסף. התמודדות זו כרוכה במצבי לחץ, אי וודאות ותסכול, תחושות הקשורות בעיקר למצב הרוח והנפש שלנו, אך גם משפיעות על המצב הבריאותי הגופני.

כיצד המצב נפשי משפר את סיכויי ההחלמה?

תחושות של לחץ ומתח נפשי משפיעות לרעה גם על מצבנו הבריאותי ומנגד, תחושות חיוביות כמו שמחה ותקווה לעתיד משפרות את תפקוד מערכות הגוף שלנו – עורקים, לב, מראה העור ועוד, ומגבירות את סיכויי ההחלמה בצורה ניכרת.

אמנם רגשות של שמחה ומחשבות חיוביות על העתיד בעת התמודדות עם מחלה כרונית נראים כלא קשורים אחד אל השני, אך דווקא בשל ההשפעה החיובית שיש לרגשות אלו, כדאי לשנות את קו המחשבה ולהשקיע בדברים שעושים לנו טוב ויעוררו אצלנו את רגשות השמחה והאושר.

 

 

הגשמת משאלות – הדרך להחלמה מתחילה כאן

כולנו אוהבים לחלום, ובעיקר ילדים, כאשר האפשרות להגשמת המשאלות והחלומות שלנו נראית לילדים קסומה במיוחד. באמצעות עמותת משאלות, ניתן להגשים את חלומותיהם של הילדים, אם זה להיות שוטר ליום אחד, לחגוג יום הולדת או בר / בת מצווה עם כל החברים, לפגוש אדם אהוב, לעשות טיול חווייתי ואינסוף אפשרויות של חלומות.

הגשמת החלומות עבור ילדים ובני נוער חולים או עם צרכים מיוחדים, מעצימה אצל הילדים ובני הנוער את תחושות השמחה והאמונה בעתיד טוב יותר והופכת את הדרך להחלמה לדרך נעימה ומתוקה במיוחד.

מגשימים את חלומות הילדים – כיצד זה עובד?

לכל אחד ואחת מאיתנו יש חלומות ומשאלות, חלקן ניתן להגשים וחלקן נועדו להישאר רק בגדר חלומות. את החלומות שכן ניתן להגשים, עמותת משאלות מסייעת ועושה את מירב המאמצים כדי שאכן החלומות יהפכו למציאות מהנה וחווייתית, ממש כמו בחלום!

בשלב הראשון אנחנו מקשיבים לילדים ולחלומותיהם ומדמיינים יחד איתם כיצד ניתן להפוך את החלום למציאות בדרך היעילה והנוחה ביותר. לאחר מכן, עמותת משאלות פונה לגיוס משאבים, מתנדבים ותרומות ומכאן, הדרך כבר קצרה להגשמת החלום וליצירת חוויה מהנה וייחודית, הן עבור התורמים והמתנדבים והן עבור הילדים החול(מ)ים.

מעוניינים להגשים משאלות?

הגשמת החלומות עבור ילדים ובני נוער החולים במחלות כרוניות, יכולה להיות פרויקט מורכב למדי, הן מבחינה לוגיסטית ומצבו הבריאותי של הילד והן מבחינת העלויות הנלוות ולפיכך, פעילות עמותת משאלות נשענת בעיקר על מתנדבים ותורמים המגיעים מכל קצוות הציבור הישראלי. אז אם גם אתם מעוניינים להגשים איתנו חלומות, תוכלו להצטרף באחת מהדרכים הבאות:

התנדבות

התנדבות והשתתפות בפעילות הגשמת החלומות היא אחת הדרכים העוצמתיות להרגיש את חווית הנתינה והאושר של הצד האחר.

תרומה

תרומה כספית היא נדבך חשוב בפעילות העמותה והיא מאפשרת לנו להגשים אינספור אפשרויות של חלומות.

לסיכום – על עמותת משאלות

עמותת משאלות היא עמותה החברת בין אנשים טובים לבין ילדים, בני נוער ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים ומחלות כרוניות, במטרה להגשים את חלומותיהם ולהמתיק את הדרך עד להחלמה. אז אם אתם אוהבים לחלום ועוד יותר מכך, להגשים את החלומות שלכם, אתם מוזמנים להצטרף ולסייע לנו להגשים אינספור חלומות!

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות