עורכי דין הוצאה לפועל: באילו מצבים נצטרך אותם?

אף אחד לא רוצה להגיע למצב שבו צריך עזרה משפטית כדי להימנע מהפסדים כספיים כבדים ומחובות, אבל הרבה מאד פעמים זה בדיוק מה שקורה כאשר אנשים נקלעים לחובות והליכי הוצאה לפועל. נכון, בהרבה מקרים יש צורך לשלם ולפעמים זה מגיע למצב לא נעים בכלל של עיקול נכסים וחשבונות בנק, אבל את הדברים האלו אפשר בהחלט למזער ולפעמים אף למנוע לחלוטין אם יודעים לקבל עזרה וסיוע משפטי מתאים. אם גם נגדכם נפתחו לאחרונה הליכי הוצאה לפועל, אל תקבלו זאת כגזירת גורל. בואו ננסה להבין באיזה מצבים ייעוץ משפטי של עורך דין הוא נדרש, אבל קודם כל בואו ננסה להבין בכלל מה המשמעות של ייעוץ מקצועי שכזה הניתן על ידי עורכי דין מוסמכים שמבינים את התחום לאשורו.

הכירו את עורכי הדין הטובים בישראל

רגע לפני שנתחיל חשוב להבין שאם אכן יש צורך בייצוג משפטי בתהליכים של הוצאה לפועל, אסור להתפשר בעניין הזה וחייבים לדאוג לעצמנו לייצוג המשפטי ההולם והטוב ביותר שנוכל לקבל. פנו לעורכי דין ותיקים ומנוסים, כאלו העוסקים באופן ספציפי בתחום ההוצאה לפועל ומכירים את כל אנשי המפתח בעולם הזה. כאן יש רשימה מלאה של עורכי הדין הטובים בישראל והמובילים בתחום הוצאה לפועל. אם אתם מבינים שאכן יש צורך בייצוג משפטי הולם וחושבים שנעשה לכם עוול או שנמנעו מכן זכויות בזמן התהליך, אל תהססו לפנות לייעוץ ראשוני חינמי ללא עלות וזה יכול להיות שווה לכם הרבה מאד כסף.

מתי צריך עזרה של עורך דין בתחום?

עורך דין הוצאה לפועל (בדרך כלל עורך דין גבייה או עורך דין לאכיפת פסקי דין), נשכר בדרך כלל כאשר נדרש סיוע משפטי לאכיפת פסק דין שניתן לבית המשפט או ביצוע סעדים משפטיים הקשורים לגביית חובות. הנה מספר דוגמאות למצבים שבהם יש צורך לשכור עורך דין הוצאה לפועל:

  • גביית חובות: אם יש חייבים לכם סכום כסף משמעותי, אדם פרטי או גורם עסקי, המסרבים לשלם למרות ניסיונות חוזרים ונשנים, עורך דין הוצאה לפועל יכול לסייע בנטילת צעדים משפטיים לגביית החוב. הדבר עשוי להיות כרוך בהגשת תביעה, קבלת פסק דין וביצוע אסטרטגיות לגבייה.
  • אכיפת פסק דין: אם קיבלתם פסק דין לטובתכם אך החייב מסרב לקיימו, עורך דין הוצאה לפועל יכול לסייע באכיפה. ניתן לבחון אפשרויות כגון עיקול שכר, עיקול חשבון בנק או שעבודי רכוש, על מנת לאלץ את החייב לקיים את פסק הדין.
  • איתור: אם חייב הסתיר או העביר במרמה נכסים כדי להימנע מתשלום חובות, עורך דין הוצאה לפועל יכול לנקוט באסטרטגיות משפטיות כדי להתחקות אחריהם. זה דורש לעיתים חקירת עסקאות פיננסיות מורכבות וצעדים משפטיים נוספים.
  • הליכי כינוס נכסים: במקרים בהם לווה אינו עומד במשכנתא או הלוואה, עורך דין הוצאה לפועל יוכל להדריך אתכם בתהליך העיקול. הם יכולים לטפל בהליכים המשפטיים הדרושים, לנהל משא ומתן עם הצד השני ולהבטיח ציות לחוקים ולתקנות העיקול.
  • הליכי פשיטת רגל: במידה ונבחר להגיש בקשה לפשיטת רגל, עורך דין הוצאה לפועל יוכל לייצג את האינטרסים שלנו מול הנושים. עורך דין מקצועי יוכל למצוא פרצות ולהפחית את החוב שלנו למינימום הנדרש וכן לסכם על פריסת תשלום נוחה והוגנת.

בשורה התחתונה,

אם אתם לא בטוחים אם יש צורך בעורך דין הוצאה לפועל, מומלץ לכל הפחות להרים טלפון ולבדוק. שיחת ייעוץ חינמית ומהירה ללא עלות תאפשר לכם להבין בתוך זמן קצר איפה אתם עומדים.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות