איך להקים להקה עם חברים – ולהנות מזה?

תמיד אהבתם לנגן ולשיר?  ובכן, הגיע הזמן לתת דרור ליצירתיות שלכם וזאת על ידי הקמה של להקה אותה אתם מובילים. לא מעט להקות מובילות ומוכרות מהארץ ומהעולם התחילו את הקריירה דווקא בגילאים צעירים, כחלק מתחביב שהתפתח בהמשך גם לקריירה ענפה. אם גם אתם רוצים להגשים את החלום ואף להנות מזה, להלן כל מה שצריך לדעת לגבי הקמה של להקה.

יום פתוח לאודישן

על מנת להקים את הלהקה אתם צריכים כמובן את החברים שילוו אתכם, החל מזמר ראשי ועד נגנים. מומלץ לקבוע יום בשבוע (העדיפו בסוף השבוע ולא באמצע השבוע בגלל הלימודים) לטובת אודישן למגוון תפקידים. קחו איתכם שניים עד שלושה חברים שיהיו שופטים ביחד איתכם, ופרסמו אודות יום האודישן בבית הספר כמו גם ברשתות החברתיות. בכך תוכלו להתחיל את הצעד הראשון בדרך להקמה של להקה שבה אתם לוקחים חלק בתפקיד פעיל, לצד נערים כמו גם נערות מוכשרים אשר יאפשרו לכם ליצור את הבסיס הראשוני של הלהקה.

סשן נגינה

בשביל להתחיל ולגבש את הטעם המוזיקלי שלכם ובהתאם לכך גם את הייעוד של הלהקה, מומלץ לקבוע ביחד עם החברים של הלהקה סשן נגינה ושירה המתבצע בבית של אחד מכם. העדיפו לקבוע את יום הנגינה בשעות הצהריים המאוחרות ולסגור את הזמן הזה ביומן שלכם, כל זאת מתוך מטרה להתאמן כמו גם להתפתח עד לכדי יצירה של קו מוזיקלי מובחן המייחד את הסגנון האישי של הלהקה.

יציאה להופעה ביחד

חלק בלתי נפרד מההנאה שלכם כתוצאה מחברות בלהקה נובע בשל היכולת ליצור חווית משותפות. יש להקה שאתם אוהבים במיוחד? זה הזמן להזמין כרטיסים ולצאת להופעה ביחד. בכך תוכלו לא רק לקבל השראה אלא גם ליצור חוויה שתשפיע גם על הקו המוזיקלי הנבחר. שימו לב כי לבני נוער יש לרוב מחיר מיוחד ובעלות כספית מוזלת, ועל כן לפני שאתם מזמינים את הכרטיסים להופעה בדקו אם יש לכם הנחה שאותה אתם יכולים לממש.

קבלת השראה

קבלת השראה היא חלק בלתי נפרד מהקמה של להקה. בשביל להצליח, צריך ללמוד מהטובים ביותר ובשל כך צפייה בסרטים  מהווה דרך מעולה ליצירה של מערך שמעניק לכם הצצה לחיים של להקה וכיצד ניתן להפוך חלום קטן למציאות ממשית בדמות להקה מצליחה גם כאן בארץ וגם בעולם.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להגשים חלום ולהקים להקה שתכבוש את העולם. כל מה שצריך הוא להאמין בעצמכם, לרתום את החברים ונגנים מוכשרים שביחד ירכיבו את הלהקה ולאחר מכן ליצור פעילות משותפת מגבשת בדמות צפייה בסרטים של להקות אותן אתם מעריצים לצד השתתפות בהופעות חיות, כל זאת מתוך מטרה להפוך את הלהקה שלכם לפעילות מהנה ומגבשת.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות