שליחות חברתית: חולמים להקים עמותה? כך תעשו את זה

החלטה לגבי הקמה של עמותה היא החלטה מרגשת לכל הדעות, כחלק מהבנה כי עכשיו זה הזמן לממש את התשוקה ולהפוך אותה לשליחות חברתית המתבצעת במסגרת של עמותה. אם אתם חולמים על הקמה של עמותה אשר נועדה לסייע ולעשות טוב לאחר, חשוב להבין כי מדובר בהליך אשר כרוך בלא מעט בירוקרטיה, אולם בדיוק לשם כך אנחנו כאן. בסקירה הזו נציג בפניכם את כל המידע החשוב ביותר, רגע לפני הגשמת החלום.

הקמת עמותה – כל השלבים שצריך לדעת

עמותה היא סוג של תאגיד שבו מספר אנשים או קבוצות התאגדו למען מטרה, ונרשמו ברשות התאגידים מטעם משרד המשפטים. רשם העמותות היא יחידה ברשות התאגידים אשר תפקידה הוא לבצע רגולציה על עמותות וחברות לתועלת הציבור, ולשם כך פרסמה את הנחיות הרשם. עמותה היא חלק מהמגזר השלישי, ועל כן היא בעלת מטרות ציבוריות שאינן מכוונות לחלוקה של רווחים בין חבריה. שירות ייעוץ לעמותות של אטלס הוא בעל חשיבות גדולה, וזאת בשל היכולת שלכם לקבל ליווי וייעוץ החל משלב רישום העמותה ועד לתשלום האגרה שאותו אתם נדרשים לשלם בעבור רישום העמותה.  למעשה, באמצעות ליווי המתבצע על ידי חברה מקצועית ניתן יהיה להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם לבצע את כל השלבים של הרישום, הגשת תקנון ועוד באופן יעיל, וזאת מתוך מטרה להוביל לפיתוח משאבים ויצירה של מענה המאפשר לכם לקדם את העמותה ואת השליחות החברתית באופן הטוב והמקצועי ביותר.

חברת אטלס היא חברה מובילה בתחומה אשר מציעה למייסדים של עמותות את המעטפת המקצועית הטובה ביותר, כאשר במסגרת השירות של ייעוץ לעמותות ניתן לקבל מגוון רחב של כלים – בניית תוכנית עבודה לטווח הקצר ולטווח הרחוק, העלאת רמת המקצועיות של צוות העמותה, לצד ליווי בהגשה של בקשות לקבלת מימון מקולות קוראים, גיוס תורמים אשר מלווים את הפעילות של העמותה באופן שוטף, ועוד. מדובר בדרך הבטוחה ביותר להגשמת מטרות, וקיצור תהליכים הנוגעים לניהול העמותה.

מדוע ליווי מקצועי הוא הכרחי?

הקמה של העמותה מלווה בלא מעט שלבים בירוקרטיים אשר עלולים להקשות עליכם בדרך להגשמת החלום. על כן, אפשר ואף רצוי לנצל את הליווי המקצועי של חברת אטלס אשר מתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה לבצע את כלל השלבים באופן יעיל ומהיר, ובהתאם להגדרות החוק. מדובר בשירות אשר מותאם באופן אישי בעבור מי שרוצה להקים עמותה, כאשר מדובר בליווי מקצועי שנועד לאפשר לכם להגשים את החלום, כל זאת במסגרת של בנק הכולל 10 שעות עבודה אל מול מומחים מצוות אטלס. מדובר בהזדמנות נפלאה בעבורכם ליצור את המעטפת אשר תאפשר לכם בסופו של דבר להוביל ליצירה של מענה לא רק לטובת הקמה של עמותה, אלא גם לנהל אותה ברמה מקצועית ועם שימת דגש על ניצול של משאבים כמו למשל קולות קוראים, מימון המונים ועוד אשר נועדו לסייע לקידום של מטרות העמותה ופעילות שוטפת המתבצעת לכל אורך השנה.

לסיכום

על מנת להוביל להקמה של עמותה אפשר ואף רצוי לנצל את ההזדמנות ולפנות לצוות המקצועי של חברת אטלס, וזאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה המאפשר לכם לבצע את תהליך הקמת העמותה שלב אחר שלב, כל הדרך להצלחה. בכך, ניתן יהיה להפחית את החששות ולבצע את התהליך של רישום העמותה, הקמת תקנון ולאחר מכן גיוס כספים באופן יעיל ומקצועי, כל זאת מתוך מטרה להפוך את השליחות החברתית – לעמותה הרשומה כחוק.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות