תמרור מהירות, זכות קדימה ומעבר חצייה: אילו תמרורים חשוב להכיר לקראת מבחן התיאוריה?

מבחן התאוריה הוא המבחן הרשמי במדינת ישראל בעבור כל מי שרוצה להוציא רישיון נהיגה בתוקף. מדובר במבחן אשר כולל מגוון רחב של שאלות, כאשר נדבך משמעותי במבחן הזה כולל בין היתר גם את התמרורים. תמרורים הם חלק בלתי נפרד מתרבות הנהיגה כאן בישראל כמו גם בעולם, כאשר רוב התמרורים הם אוניברסליים ועל כן הם בתוקף גם כאשר אתם נוהגים מעבר לים. רגע לפני שאתם עתידים לגשת למבחן, להלן כל התמרורים שאותם חשוב להכיר.

תמרור מהירות

אחד מהתיאורים החשובים ביותר שאותו צריך להכיר לקראת מבחן הטרור בוודאי בעבור נהיגה מתבצעת בבטיחות וכמובן תמרור מהירות. מאחר ומדינת ישראל (בדומה למדינות רבות בעולם) סבורה כי למהירות יש השפעה מעורבות נהגים בתאונה היא החליטה להגביל את המהירות באמצעות תקנות אשר כוללות בין היתר שילוב של תמרורים אשר נועדו לווסת את התנועה וכן להפחית את המהירות של הנהגים, בתחום הסביר. מידע חשוב על תמרור מהירות מהווה הזדמנות נהדרת בעבורכם להעמיק את הידע שלכם ולהבין לעומק מה כל תמרור מציין, כל זאת מתוך מטרה לעבור את התאוריה בשלום אבל גם בבטיחות מלאה כאשר אתם תאחזו בהגה.

תמרור זכות קדימה

תמרור חשוב שאותו צריך להכיר לקראת מבחן התיאוריה הוא כמובן תמרור זכות קדימה. נהוג לחלק את תמרורי זכות הקדימה למספר סוגים כאשר יש תמרור כמו למשל תמרור זכות קדימה להולכי רגל, זכות קדימה לרכב שמגיע לפניכם לצומת ועוד. באתר של משרד התחבורה תוכלו לקבל מידע מפורט אודות כל תמרור, וזאת מתוך מטרה להבין לעומק את הגדרות החוק, ובהתאם לכך גם לענות כשורה כאשר אתם נתקלים בתמרור הזה בזמן המבחן.

תמרור איסור עקיפה

סיבה שכיחה לצערנו לתאונת דרכים שמתרחשות בכבישים ופוגעות בהולכי רגל כמו גם בנהגים עצמם היא עקיפה מסוכנת אשר עלולה להוביל לתוצאות קטלניות. תמרור איסור עקיפה בכל כביש מהיר שבו יש פס הפרדה, וכנהגים מוטלת עליכם האחריות לציית לכללי הדרך, כל זאת מתוך מטרה להימנע מעיקוף שעשוי להסתיים גם באסון או בעברה על החוק אשר תניב לכם גם נקודות, כמו גם קנס כספי.

תמרור מעבר חצייה

תמרור מעבר חצייה הוא תמרור שכל נהג חייב להכיר, וזאת מתוך מטרה להימנע ממצב שחלילה אתם נכנסים לצומת או לרחוב במהירות ולא נותנים קדימות להולכי הרגל. מדובר בעברה חמורה בספר החוקים כאשר משטרת ישראל אוכפת את הנושא הזה גם באמצעות ניידות סמויות, ועל כן בעת למידה לקראת מבחן התאוריה, חשוב מאוד להבין היטב את הגדרות החוק ואת התמרור הזה, כחלק מהבנה כי מדובר בתמרור נפוץ וחשוב מאוד גם בעבור נהגים וגם בעבור הולכי הרגל.

תמרור עצור

על כל נהג מוטלת החובה לעצור בעת הגעה לצומת, רמזור או מעבר חצייה. מדובר בתמרור אחד ועל כן אפשר לזכור אותו בקלות, כאשר מדובר בתמרור שנועד לסמן לכם כמו גם לנהגים אחרים כיצד להתנהל בבטיחות מקסימלית.

לסיכום

מזכירה אותה הצגנו לכם כאן מהווה רק את קצה המזלג בכל הקשור להיכרות עם תמרורים. לפני שאתם ניגשים למבחן מומלץ לעבור היטב על כל רשימת התמרורים וכן לשנן אותם בעל פה, כל זאת מתוך מטרה להגיע כמה שיותר מוכנים לקראת מבחן התאוריה. מומלץ להיעזר באפליקציות ייעודיות שיכולות לסייע לכם להכיר כל תמרור ואת הסימנים שלו, כחלק מתהליך למידה והכשרה אשר נועד לסייע לכם להגיע לתוצאות מעולות, ובכך להמשיך את לימודי הנהיגה.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות