נפרדים מהווילונות – יש פתרונות הצללה טכנולוגיים שאתם חייבים להכיר!

וילונות הם ללא ספק מוצר שימושי למדי בבתים. לא פלא, שהוא "מככב" לאורך ההיסטוריה כולה, כעזר יעיל לשליטה על כניסת אור וחום למבנה. ווילונות גם מספקים פרטיות בנוסף לכך ובסך הכול, מהווים מוצרים מועילים מאוד. האם אפשר לקבל מהם יותר מכך? מסתבר שכן! באילו שכלולים מדובר? באילו עוד פתרונות הצללה הם באים לידי ביטוי? מה חשיבות המנועים בהקשר זה וכיצד בוחרים אותם?

מגוון פתרונות ההצללה

בבית ממוצע, ניתן להתקין מבחר פתרונות הצללה, בהם ווילונות, תריסים, פרגולות וסוככים. לכל אלה, יש כיום גם אפשרות של הפעלה חשמלית. בין אם רוכשים מראש מוצר חשמלי כזה או שמוסיפים מנוע למוצר ידני קיים. כך, אנו מקבלים "ווילון חשמלי", “תריס חשמלי" וכדומה. באמצעות מנוע לתריס חשמלי באיכות גבוהה, תוכלו לוודא שהמוצר יעבוד לא רק טוב כמו הידני, אלא אפילו יותר מכך. כמובן, הוא גם יהיה יותר נוח להפעלה. בהמשך, נסביר על תועלות נוספות שניתן להשיג בצורה כזו. כרגע נציין, להשלמת התמונה, שמוצרים חשמליים כאלה ניתן להפעיל בכמה צורות: ידנית, חשמלית דרך מתג ליד המכשיר, מרחוק באמצעות שלט וגם אוטומטית על פי תסריטים קבועים מראש.

חשיבות המנוע

בלב המנגנונים של פתרונות אלה, נמצאים המנועים. ליתר דיוק – מנוע אחד בכל פתרון הצללה כזה. מאחר שכל המנגנון תלוי ברכיב זה, חשוב להשקיע בבחירת מנוע איכותי. מה זה אומר?

  • התאמה למשימה – ראשית, חיוני שהמנוע יתאים למשימתו. מדובר על הזזת חלקים אחרים במנגנון, שהם במשקל מסוים. מנוע חלש מדי לא יוכל לעשות זאת. מנוע מעט חזק יותר, עשוי לבצע את המשימה אך הדבר יעמיס עליו יותר מדי והוא יסיים את חייו מהר מהרגיל. מנוע חזק מדי, גם כן לא רעיון טוב ולמעשה מיותר. כך שיש להתאים היטב, את המנוע למוצר.
  • פעולה חלקה – אם רוכשים מנועים לפתרונות ההצללה שלכם ממקור איכותי, כגון סומפי, פעולתם תהיה “חלקה”. זה אומר מנוע שמותאם היטב למנגנון שבתוכו הוא משולב ולכן, הוא פועל באופן שקט, יעיל וכזה שלא מעמיס עליו שלא לצורך. לא הייתם רוצים רעשי מנוע מתאמץ בכל הפעלה של הווילונות החשמליים למשל.
  • אמינות – המנוע צריך גם להיות מסוגל לתפקד היטב, לאורך זמן.
  • אחריות – כדאי תמיד לשים לב לאחריות שמגיעה עם המוצר. במקרה של סומפי, מדובר על 5 שנות אחריות למנועים.
  • מקוריות – כמובן, אם רוכשים מוצר של מותג איכותי, חיוני לוודא שהוא אכן מקורי. באתר המקומי של סומפי (שהיא חברה בינלאומית למעשה), תמצאו בין השאר מדריך לזיהוי מנוע סומפי.

ההקשר הרחב יותר

ניתן להשתמש בפתרונות ההצללה הטכנולוגיים בפני עצמם. עם זאת, ניתן גם לשלב אותם כחלק מהנושא הרחב יותר של "בית חכם". פירוש הדבר, שליטה במגוון התקנים חשמליים בדירה, ממקום מרכזי אחד. אפשר למשל, לשלוט בכל התריסים שבמבנה, באמצעות שלט מרכזי אחד. יותר מכך – תוכלו לעשות זאת באופן אוטומטי, על פי תסריטים מוגדרים מראש. מוצרי ההצללה יוכלו לכוון את עצמם, למשל על פי מידע שמגיע מחיישנים שמזהים את מצב השמש. אפשרות מעניינת ושימושית, היא להוסיף שליטה מרחוק, לפתרון הצללה חשמלי רגיל. השינוי מתבצע למעשה, באופן מהיר ופשוט למדי. כך ניתן לקבל מצב, שבו רוב התקני החשמל במבנה נשלטים מרחוק ובמרוכז, כולל כמובן פתרונות ההצללה. תסריטי האוטומציה ניתנים להגדרה על ידי דיירי הבית, כך שמדובר בפתרון גמיש ושימושי מאוד.

לסיכום

אל תסתפקו בווילונות רגילים. כדאי להכיר ויותר מכך לנסות, את פתרונות ההצללה המודרניים.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות