איך מוצאים עבודה לפני גיל 18? מדריך לבני נוער בגיל התיכון

אם עד לפני מספר שנים היכולת של בני נוער מתחת לגיל 18 לאתר עבודה הייתה מוגבלת למדי, כיום ניתן להבחין בשינוי שמגיע לידי ביטוי בהשתלבות של בני נוער במגוון רחב של מקומות תעסוקה. אם גם אתם רוצים להגשים את עצמכם ולהתחיל לעבוד, להלן מספר שיטות שיסייעו לכם בדרך לכניסה לשוק התעסוקה. מוכנים? בואו נתחיל!

רשתות חברתיות

דרך מצוינת וקלה מאוד לאיתור עבודה בעבור בני נוער בגיל התיכון יכולה להתבצע באמצעות הרשתות החברתיות, כמו למשל פייסבוק. הצטרפות לקבוצות ייעודיות של מעסיקים אשר מחפשים בני נוער לעבודה קבועה או עבודה בקיץ תאפשר לכם להיחשף למגוון רחב של משרות בכל רחבי הארץ, כל זאת מתוך מטרה למצוא עבודה ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של מערך שיאפשר לכם לצבור ניסיון תעסוקתי מרשים, עוד לפני גיל 18.

תלייה של מודעות

תלייה של מודעות באזור המגורים שלכם מהווה דרך נוספת לאיתור של עבודה כמו למשל בייביסטר, דוגיסיטר או סיוע לתלמידים אחרים. כל מה שצריך לעשות הוא לציין את הפרטים שלכם על גבי המודעה ואת השירות אותו אתם רוצים להציע, ולתלות על מודעות ברחבי השכונה שלכם. בכך, תוכלו להרחיב את החיפושים שלכם ואף להוביל ליצירה של קשר עם אנשים שצריכים אתכם.

מקום עבודה של ההורים

אם אתם מחפשים עבודה, אפשר בהחלט לבדוק מול ההורים שלכם האם יש במקום העבודה שלהם משרה שיכולה להתאים לכם – החל מעבודה משרדית ועד שירות משלוחים. מקומות עבודה רבים זקוקים לידיים עובדות כולל של נוער לפני גיל 18, ועל כן האפשרות הזו מהווה הזדמנות מעולה לא רק לעבוד במקום עבודה נחשב אלא גם ליצור זמן איכות עם ההורים, בעקבות עבודה משותפת.

חברות השמה

יצירת קשר עם חברת השמה מתאימה לא רק בעבור עובדים שיש להם הכשרה בתחום ספציפי אלא גם בעבור בני נוער שרוצים להתקבל למקומות עבודה שזקוקים לעבודים מתחת לגיל 18. ברחבי הרשת תוכלו לאתר בקלות חברות השמה המתמחות בתחום ויכולות לספק לכם מענה גם מבחינת משרות פתוחות אבל גם מבחינת ליווי אישי המתבצע עד לסיום התהליך והתחלת העבודה במקום העבודה החדש.

לסיכום

אם אתם רוצים לכלכל את עצמכם ולהפסיק להיות תלויים בהורים, אין ספק כי יציאה לעבודה מהווה הזדמנות מעולה ליצור רקורד תעסוקתי אבל גם יכולת להתחיל לחסוך לטובת טיול או פריט אותו אתם רוצים לרכוש. בעידן האינטרנטי ועם שפע האפשרויות הזמינות, כל מה שצריך לעשות הוא להתחיל ולפרסם את עצמכם ברשתות החברתיות, ליצור קשר עם חברת השמה או לבדוק עם בני המשפחה האם יש מקום פתוח שבו אתם יכולים לעבוד, כחלק משילוב של עבודה ביחד עם לימודים וחיי חברה תוססים. והכי חשוב – שיהיה בהצלחה!

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות