קונים נכון: איך כדאי לבחור מיטה זוגית?

תהליך רכישה של מיטה הוא תהליך מורכב למדי, וזאת בשל ההבנה כי מדובר ברהיט שהוא גם פונקציונאלי אבל גם בעל אלמנט עיצוב מהמעלה הראשונה בעיצוב חדר השינה. אם עד לפני מספר שנים הסתפקנו במיטות גנריות למדי, כיום המגוון הוא עצום וניתן לרכוש מיטה בהתאמה אישית גם מבחינת הגודל של החדר אבל גם מבחינת עיצוב. מאחר ומדובר בפריט ריהוט שצריך לשרת אתכם למשך שנים ארוכות, חשוב להקדיש זמן ומחקר לטובת בחירה של מיטה בהתאמה אישית. איך תוכלו לבחור את המיטה המושלמת? להלן מספר טיפים שיכולים לעזור, רגע לפני שאתם רוכשים את המיטה הזוגית החדשה שלכן.

התאמה של מיטות זוגיות למידות החדר

לפני שאתם בוחרים מיטה, צריך קודם כל למדוד את החדר ולהתאים את המידות של המיטה, כך שהיא לא תהיה קטנה מדי מצד אחד אבל גם מצד שני לא תחסום את החדר. לאחר שמדדתם את החדר, השלב הבא הוא לבדוק את המידות של המיטה, כפי שהן מצויות אצל היצרן. באמצעות קטלוג של מידות זוגיות באתר האוס דייזין ניתן לבצע את ההתאמה המדויקת, ובכך להוביל לרכישה של מיטה אשר תשתלב באופן מושלם עם המידות הקיימות של חדר השינה, לצד יכולת להתרשם ממגוון רחב של מיטות זוגיות בעלות כספית אטרקטיבית לכל כיס, ועם משלוח מהיר עד הבית.

נוחות מנצחת

למרות הרצון העז לבצע רכישה של מיטה מעוצבת, צריך לקחת בחשבון את הנוחות ואת ההתאמה לדרישות שלכם. נהוג לסווג את המיטות הזוגיות למספר סוגים: מיטה סטנדרטית, מיטה זוגית, מיטה קינג סייט וכן טריפל סייז. התייעצות לפני בחירה של מיטה וכן ניצול של ימי מבצעים כמו למשל שופיינג איי אל מהווה דרך מצוינת לקבל החלטה בנוגע למיטה שהיא גם מעוצבת אבל גם נוחה לכם, הן מבחינת הגודל ולא פחות מכך – מבחינת המחיר.

שטח אחסון

אם בעבר המיטות היו מיטות סטנדרטיות למדי, כיום ניתן להבחין במגמה אשר במסגרתה יותר ויותר יצרנים משלבים במיטה אלמנטים נוספים כמו למשל ארגז מובנה בתחתית המיטה, כחלק מפתרון אחסון יצירתי. מדובר באלמנט משמעותי שיכול להניב לכם לא רק מיטה איכותית, אלא גם מקום אחסון נוסף בעבור מצעים, בגדים וחפצים, כך שתוכלו לשלוף אותם בצורה נוחה כמו גם קלה ובכך להוביל ליצירה של חלל שהוא פרקטי ומעוצב.  

חומר הגלם

כפי שציינו בתחילת הסקירה, מיטה היא רהיט שאותו רוכשים לשנים רבות וארוכות. על כן, בחרו במיטה העשויה מחומרי גלם איכותיים כמו למשל עץ מלא, כאשר מומלץ להתייעץ עם מומחים לתחום אשר יסייעו לכם לא רק לבחור את הסוג של המיטה אלא גם את שילוב החומרים שיניב בסופו של דבר מיטה חלומית שתשרת אתכם למשך שנים רבות, ברמת איכות וגימור גבוהות, הן מבחינת הבסיס של המיטה והן מבחינת גב המיטה.

לסיכום

בחירה של מיטה זוגית עשויה להיות מורכבת למדי, הן בשל המרכיב של המחיר והן בשל המגוון הגדול של מיטות לבחירה. על כן, לפני הבחירה חשוב קודם כל להחליט על מסגרת התקציב שאותו תרצו להקדיש לטובת רכישה של מיטה, וכן להתרשם מקטלוג של מיטות שהן גם מעוצבות אבל גם בעלות אפקט פונקציונאלי שיכול לסייע לכם להוביל להשקעה משתלמת אשר תגיע לידי ביטוי בשטחי אחסון נוספים. את המיטה רצוי לרכוש רק דרך חברה מקצועית ובעלת המלצות מוכחות בתחום, לטובת השקעה כספית משתלמת בדמות של מיטה זוגית מעוצבת, פרקטית ונוחה בעבור שני בני הזוג.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות