מטרגדיה גדולה למורשת מרגשת: הכול על סיפור הגבורה שמאחורי עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

סיפור גבורתו של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור מרגש אשר מוכיח כי האהבה למולדת וכן הקרבה לקהילה היא בעלת משמעות אדירה, גם שנים רבות לאחר מותו. למעשה, סיפורו הוא זה שעומד מאחורי הקמתה של עמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 ומאז מצליחה לחולל שינוי עצום בחברה הישראלית. מי היה רפי אדרעי וכיצד סיפורו משפיע עד היום על בני משפחתו? בסקירה הבאה תוכלו להכיר לעומק את העשייה החברתית שמתחילה מסיפור של חייל אחד בשם רפי אדרעי ז"ל שלחם בזמן מלחמת יום העצמאות, ומאז מותו בני משפחתו ממשיכים את המורשת החברתית שאותה קידם.

רפי אדרעי ז"ל – כל מה שצריך לדעת אודות גיבור ישראל

רפי אדרעי נולד וגדל בעיר צפת, למשפחה בת חמש נפשות. מאז ילדותו התבלט אדרעי בשורה של פעילוית חברתיות, כמו למשל בתנועת הנוער העובד והלומד שם שימש כמדריך ראשי. בעיר צפת שמו היו ידוע בעקבות סיפור גבורה שבמסגרתו לאחר עזיבת הבריטים החליט לעבוד מבית לבית בשביל לחפש דגל ישראל מאולתר, ותחת אש מצד הערבים הצליח לתלות את הדגל ובכך להפיח תקווה. למעשה, סיפור גבורתו ממשיך גם לאחר גיוסו לצבא, וזאת לאחר שלקח חלק בשורה ארוכה של מבצעים, כולל קרבות עזים שבהם התבצר ביחד עם חיילו כאשר האויב נושף מבחוץ. עם התקדמות מלחמת יום העצמאות ופתיחה של חזיתות נוספות, בחר רפי אדרעי להצטרף לכוחות הלוחמים, עד שמצא את מותו בגיל 24 בלבד בעקבות קליע שחדר לעורפו והרגע אותו במקום. הוא נקבר על פי בקשת משפחתו בראש העין, ומאז ועד היום עסוקים בהנצחה המתבצעת הן באמצעות הקמה של בית יד לבנים והן על ידי הקמתה של עמותת אחינועם.

עמותת אחינועם – ממשיכים את המורשת

עמותת אחינועם הוקמה על ידי רפי אדרעי הקרוי על שם אחיו של אביו, איל אדרעי וכן משה אדרעי, וזאת מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית וכן לדאוג לשווין הזדמנויות. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לקידום של מטרות חברתיות, וזאת על ידי קידום של תוכניות כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת בעבור נוער בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מאתרים המתנדבים של העמותה תלמידים מהפריפריה אשר אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ונמצאים בסיכון, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם להגשים את עצמם על ידי פיתוח של מסוגלת אישית המבוססת על תוכנית פרטנית המותאמת להם. תוכנית זו מתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר, כאשר לכל אורך הדרך המתנדבים המסורים של העמותה מלווים את התלמידים – עד לשוק התעסוקה. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד גורמי החינוך והרווחה והיא נחשבת לתוכנית פורצת דרך, עד כדי כך כי התוכנית נמשכת כבר שנים רבות באחוזים גבוהים של השתתפות.

לסיכום

עמותת אחינועם מקדמת שורה ארוכה של תוכניות חברתיות כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח, חלוקת מלגות, שיפוץ מבנים, קידום חינוך מוזיקלי לצד חלוקה של מחשבים. העשייה החברתית מגיעה לידי ביטוי במסגרת של עשייה המתבצעת ללא כוונות רווח, כאשר סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל מלווה את בני המשפחה אשר מקפידים ליצור מענה  חברתי המגיע לידי ביטוי בעשייה המתבצעת במסגרת של עמותת אחינועם, ובמעטפת של מתנדבים. לקבלת מידע נוסף אודות העמותה, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי, ובכך לקחת חלק פעיל בעשייה חברתית המתבצעת על רקע של סיפור גבורה מרגש.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות