לקטנים שלנו רק את הטוב ביותר: איך בוחרים כריות לתינוקות?

אנחנו תמיד רוצים לספק לילדים שלנו את המוצרים הטובים והאיכותיים ביותר, גם בכל הנוגע לשינה שלהם. כדי שהקטנטנים שלנו ישנו כמו שצריך (ותינוקות, כפי שאתם יודעים, ישנים הרבה) וייהנו משינה סדירה ואיכותית, חשוב שגם ניצור עבורם סביבת שינה מתאימה ואידיאלית. אז, מאיזה גיל כדאי לרכוש כרית שינה לתינוקות ובאילו פרמטרים צריך להתחשב בבחירה? כל הפרטים כאן.

כריות לתינוקות ולילדים

המבנה האנטומי של מבוגרים שונה מזה של תינוקות, וזה מה שעשוי להפוך את הבחירה בכרית האידיאלית ביותר לתינוק לבחירה מורכבת למדי. בבחירת המוצר הזה, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים, כאשר אחד מהם הוא כמובן שלב ההתפתחות של הילד. לתינוקות עד גיל שנה מומלץ לישון על משטח שטוח ונטול כריות, וזאת על פי המלצת האיגוד האקדמי של רופאי הילדים בארצות הברית. אין הדבר אומר בהכרח שרכישת כרית מותאמת לילד צריכה להתבצע בדיוק עם הגיעו לגיל שנה, מאחר שכל ילד מתפתח בקצב אחר, ועל כן מומלץ להתייעץ עם רופא לגבי הזמן המתאים בו ניתן להתחיל להרגיל את הילד לישון עם כרית.

סוגי כריות שמתאימות לתינוקות ולילדים

אם הגעתם להחלטה שילדכם יכול לעבור לשינה עם כרית, עליכם להכיר את סוגי הכריות שעשויות להתאים לו. ראשית חשוב לציין כי כרית סטנדרטית בה אנו משתמשים כמבוגרים אינה מתאימה לפעוטות ולילדים, בעיקר בשל המבנה האנטומי של התינוקות – ראשם לרוב גדול יותר ביחס לגופם ועצמותיהם ורקמותיהם רכות יותר משל המבוגרים. לכן, צריך להתאים לכל ילד את הכרית האופטימלית עבורו, תוך התחשבות בפרמטרים הבאים:

עובי הכרית

מאחר שהמבנה האנטומי של הילדים והתינוקות שונה מזה של מבוגרים, כך גם מנח הראש שלהם הוא אחר ודורש התאמה מיוחדת. לכן, חשוב שנתאים עבור הילד כרית שטוחה יחסית, בעלת מבנה מוצק ולא תפוח. סוג זה של כרית עשוי להעניק לילד הרגלי שינה נכונים, וההסתגלות שלהם לכריות אלו ככל הנראה תהיה יחסית נוחה ופשוטה.

הרכב הבד

הרכב הבד הוא פרמטר הנוגע גם לסוג המילוי שיש בכרית וגם לציפית שלה. קיימת עדיפות ברורה לציפית העשויה מבד אוורירי שתאפשר לילד לנשום באין מפריע, ללא קשר לתנוחה בה הילד ישן. באשר למילוי, מומלץ לבחור בכרית העשויה מחומרים סינטטיים והיפו אלרגניים, שכן ילדים רבים נוטים לסבול מאלרגיות שונות לחומרים טבעיים כמו צמר ונוצות.

כיבוס הכרית

כריות עלולות לצבור לא רק לכלוך ואבק, אלא מאחר שהילד ישן עליהן הן עלולות להתלכלך גם מזיעה, נזלת, רוק ועוד. לכן, חשוב מאוד לבחור בכרית אותה ניתן לכבס בקלות וביעילות לעתים תכופות, אך שבכל זאת תצליח לשמור על מוצקותה ועל צורתה המקורית.

תקופת התנסות

כאשר אתם ניגשים לבחור כרית לילדכם, השתדלו להגיע לחנויות המאפשרות ללקוחותיהם תקופת ניסיון במוצרים. לא כל כרית יכולה להתאים לכל ילד, ולכן חשוב לבחור בכרית אותה תוכלו לבחון במהלך תקופת התנסות. תקופת ההתנסות האידיאלית יכולה לארוך בין שבועיים לשלושה, כאשר בתומה תוכלו להסיק מסקנות ולהבין האם הכרית מתאימה לילד או לא. אם הכרית אינה מתאימה, תוכלו לקבל זיכוי כספי או להחליפה בכרית אחרת. השתדלו שלא לוותר על תקופת ההתנסות, משום שהיא זו שתאפשר לכם לדעת בוודאות האם הכרית שאתם רוכשים במיטב כספיכם מתאימה לילד שלכם או לא.

סיכום

לסיכום, אין ספק שכהורים אנחנו רוצים להעניק לילדנו את הטוב ביותר. גם בכל הנוגע לרכישת כריות חשוב לבצע החלטה נבונה ולהתאים לילד את הכרית האופטימלית עבורו בהתאם להתפתחותו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות