תוכנת ERP – לאילו מגזרים היא מתאימה ומה היתרונות שלה?

את עולם העסקים המודרני לא ניתן היה לנהל ללא מערכות מחשוב. אחת הדוגמאות המרשימות יותר למערכות כאלה היא מערכת ERP. בישראל, רואים זאת במוצרים כגון אלה שמציעה חברת מטריקס עם המוצר הבולט שלה "תפנית". מהן מערכות מיוחדות אלה? לאילו מגזרים הן מתאימות? ומהם היתרונות המיוחדים בכך? על כל התשובות ועוד, מרחיב המאמר שתקראו כעת.

ERP – מצוינות בניהול משאבים

מערכות מחשוב מסוגים שונים, נועדו לנהל היבטים שונים של פעילות עסקים. אלה בדרך כלל היבטי ניהול מידע והיבטי תהליכי עבודה בפועל, אלה וגם אלה משתלבים ביחד. לכן, ככל שיש מערכת ניהול מרכזית, אינטגרטיבית, כך הדברים עשויים להתנהל באופן יותר יעיל וחסכוני. Enterprise Resource Planning היא מערכת אשר מספקת ניהול כזה בדיוק. זו היא מערכת ניהול ריכוזית, עבור כל הקשור במשאבים שונים בעסק. ERP הוא סוג מערכת שנחשב כיום לקלאסיקה של עולם המחשוב, לצד מערכות כגון ניהול קשרי לקוחות (CRM) או מערכת מרכזיה מתקדמת. למעשה, ERP כולל בתוכו מודולים שונים כולל CRM ולא רק. כך שזהו סוג מערכת מורכב יחסית, אם כי השימוש במערכת זו לא חייב להיות מסובך. תפנית אותה הזכרנו קודם, היא מערכת ERP שפיתחה חברת הטכנולוגיה הבולטת והוותיקה מטריקס. מערכת זו מיוחדת, בכך שהיא מותאמת מראש עבור מגזרים עסקיים שונים. אין זה דבר של מה בכך, מאחר שהתאמה כזו היא אתגר לא פשוט. זאת, בין השאר לאור המורכבות של מערכות מסוג זה. באילו מגזרים מדובר?

קשת המגזרים

תפנית מותאמת מראש עבור מגזר יבואני הרכב, הליסינג וההשכרה, עבור חברות בתחום האשראי החוץ בנקאי, עבור חברות קמעונאות, עסקים של יבוא ושיווק מוצרי צריכה, מרכזים רפואיים, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מרכזים לוגיסטיים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, עסקים בתחום מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), בתי דיור מוגן וחברות שירותים. כפי שראיתם זו היא קשת מגזרים רחבה ביותר, אשר רוב העסקים יימצאו במסגרתה מענה. גם במידה ולא, לתפנית יש יכולות התאמה אישית שונות, אשר במילא חשובות עבור מי שמשתמשים בה. כך שהגמישות רבה ויכולת ההתאמה האישית המיטבית לצרכי העסק מובטחת.

 

 

מצעד היתרונות

מעבר ליתרונות של מערכות ERP באשר הן, תפנית באופן ספציפי מצטיינת בין השאר ביתרונות הבאים:

  • ההתאמה למגזר – מתן מענה ייעודי לצרכים של מגזרים שונים, כפי שפירטנו. והכל, כאמור, מראש. זהו למעשה פתרון ייחודי באותם תחומים, שהוא הבסט אוף בריד מסוגו.
  • פיתוח מרוכז – למרות היותה מערכת מורכבת, תפנית מפותחת על ידי גוף אחד בחברת מטריקס. כך מובטחת המטרה של אינטגרציה מרבית בין כל מרכיביה.
  • התאמה לשוק המקומי – בתפנית גם ניתן ביטוי, למחקר מתמשך שמטריקס מבצעת לגבי דרישות השוק הישראלי. התוצאה לכך, היא שתפנית מותאמת לכל המקובל בישראל, בכל היבט חוק, רגולציה או היבט אחר חשוב.
  • התעדכנות מתמדת – גם מעבר לכך, Tafnit נמצאת בפיתוח מתמיד כתוכנה. זה אומר תיקון באגים מתמיד, לצד הוספת יכולות חדשות ומתן שיפורים טכנולוגיים שונים ללקוחות. אגב, כל זאת מתרחש באופן מתמשך, כבר כשני עשורים! וותק מרשים לכל הדעות, שמעיד על הפופולאריות של מוצר זה.
  • גב טכנולוגי חזק – כמובן, מטריקס עצמה בתור היצרנית, היא יתרון משמעותי של המערכת. הדבר מתבטא למשל ברמת המוצר עצמו וברמת התמיכה השוטפת עבורו.

לסיכום

תפנית היא מערכת ERP שכדאי תמיד לקחת בחשבון כאשר בוחנים אפשרויות שונות בתחום זה. גם כמערכת ERP בפני עצמה וגם תודות ליתרון המיוחד והחשוב, של התאמה מראש למגזרים שונים.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות