נותנים לטכנולוגיה לעבוד בשבילנו: מהו משרד במיקור חוץ ולמה מדובר בשירות יעיל לעסקים?

מיקור חוץ הוא בעצם שכירת חברה או אדם כדי להשלים משימות או שירותים מסוימים לעסק אשר שוכר את השירותים. זוהי דרך לעסקים לחסוך כסף, להפחית עלויות ולהתמקד במשימות הליבה של העסק. עסקים יכולים לבצע מיקור חוץ של כל דבר, החל משירות לקוחות, פיתוח תוכנה ועד לשיווק וחשבונאות. אז למה משתלם לעבור לשירותי מיקור חוץ, אילו סוגי שירותים קיימים ומהם היתרונות שלו? במאמר שלפניכם נענה על כל שאלות אלה.

מהו משרד במיקור חוץ?

שירותי מיקור חוץ יכולים מקומיים או בין- לאומים וזאת בהתאם לסוג השירותים הדרושים. עסקים בדרך כלל עובדים עם חברות במיקור חוץ המתמחים בתחומים ספציפיים. הדבר מאפשר לעסקים לגשת למערכות מיומנויות מיוחדות ביותר מבלי להעסיק עובדים פנימיים. מיקור חוץ גם מאפשר לעסקים להתרחב במהירות כאשר הצרכים שלהם משתנים, מבלי לדאוג להתחייבויות ארוכות טווח או עודף בכוח אדם.

היתרונות של שירותי מיקור חוץ לעסק

שירותי מיקור חוץ יכולים להיות דרך מצוינת לעסקים להגביר את היעילות ולהפחית עלויות. השירות גם יכול לעזור להם להתמקד במשימות הליבה של העסק, תוך שהוא מאפשר להם גישה למיומנויות ולמשאבים מיוחדים שאין לעסק בזמן הנתון. שירותי משרד במיקור חוץ יכולים לספק יתרונות רבים, לרבות חיסכון בעלויות, שיפור ביעילות ואיכות השירות, גישה לטכנולוגיות חדשות, הגברת שביעות רצון הלקוחות ושיפור מורל העובדים. הם גם מאפשרים לעסקים לפנות משאבים באמצעות האצלת משימות שאינן משימות פנים ארגוניות או דורשות מיומנויות או ידע מיוחדים. עם זאת, כדי להכיר גם את החסרונות שלהם כמו חוסר שליטה על התהליך שמתבצע על ידי גורם שלישי והבדלים תרבותיים פוטנציאליים שיהיה קשה לגשר עליהם.

סוגי שירותי מיקור חוץ הזמינים בשוק

ישנם סוגים רבים של שירותי מיקור חוץ זמינים היום:

 • מיקור חוץ של תהליכים עסקיים(BPO) : סוג זה של מיקור חוץ הכולל העברה של תהליכים עסקיים ספציפיים, כגון משאבי אנוש, הנהלת כספים וחשבונאות.
 • מיקור חוץ של טכנולוגיות מידע :(ITO) סוג זה של מיקור חוץ כרוך בהעברת פונקציות IT, כגון פיתוח תוכנה, ניהול נתונים ותמיכה ברשת.
 • מיקור חוץ לייצור: סוג זה של מיקור חוץ כולל העברה של תהליכי ייצור, כגון הרכבה, אריזה וייצור.
 • מיקור חוץ של תהליכי ידע :(KPO) סוג זה של מיקור חוץ כרוך בהעברת תהליכים מבוססי ידע, כגון מחקר ופיתוח, חקר שוק וניתוח.
 • מיקור חוץ של תהליכים משפטיים :(LPO) סוג זה של מיקור חוץ כרוך בהעברת תהליכים משפטיים כגון סקירת מסמכים, ניהול חוזים ומחקר משפטי.
 • מיקור חוץ של משאבי אנוש :(HRO) סוג זה של מיקור חוץ כרוך בהעברת פונקציות משאבי אנוש כגון גיוס, שכר וניהול הטבות.
 • מיקור חוץ לניהול תשתיות (IMO): סוג זה של מיקור חוץ כולל העברת ניהול של תשתית פיזית וטכנית כגון שרתים ומרכזי נתונים.

כיצד נבחר את ספק השירות במיקור חוץ הטוב ביותר לצרכינו העסקיים?

בעת בחירת ספק שירותי מיקור חוץ, חשוב להביא בחשבון מספר גורמים כדי להבטיח שנבחר ספק שיוכל לענות על הצרכים שלנו מבחינת איכות, עלות-תועלת ושירות לקוחות:

 • מחקר ספקים פוטנציאליים: חפש ספקים בעלי מוניטין טוב בתעשייה ובעלי ניסיון בעבודה עם חברות דומות לשלך.
 • הערכת הכישורים והמומחיות שלו: ודא שלספק יש את הכישורים והמומחיות הדרושים כדי להתמודד עם המשימות שאתה צריך לבצע מיקור חוץ.
 • בדוק את תיק העבודות שלו: עיין בתיק העבודות של הספק כדי לראות דוגמאות לעבודותיו וכדי לקבל תחושה של רמת המומחיות שלו.
 • בדוק את שירות הלקוחות שלהם: גלה איזה סוג של שירות לקוחות מציע הספק ועד כמה הוא מגיב לצרכי הלקוח.
 • השוואת עלויות: קבל הצעות מחיר ממספר ספקים והשווה את העלויות כדי להבטיח שאתה מקבל את העסקה הטובה ביותר.
 • תקשורת: הספק צריך להיות מסוגל לדבר בשפה שאתה מרגיש איתה בנוח וצריך להיות מסוגל להבין את הדרישות שלך בבירור.
 • המלצות: בקש המלצות מהספק מלקוחות מרוצים וצור עם הממליצים קשר כדי לקבל את חוות דעתם

בסופו של דבר, ספק שירותי מיקור חוץ הטוב ביותר הוא זה שיכול לענות על הצרכים שלך במונחים של איכות, עלות-תועלת ושירות לקוחות, אז הקדישו את הזמן למחקר יסודי ולהעריך את האפשרויות שלכם לפני קבלת החלטה.

לסיכום: התחל ליהנות מהיתרונות של שירותי מיקור חוץ כבר היום

מיקור חוץ יכול להיות כלי רב עוצמה לעסקים המעוניינים לייעל את התהליכים שלהם ולהפחית עלויות. באמצעות מיקור חוץ למשימות מסוימות, עסקים יכולים לפנות משאבים וכוח אדם ולהתמקד במשימות החשובות באמת.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות