עידו עוז מייעץ ללוקחי הלוואות: 5 טיפים שיכולים לחסוך לכם לא מעט כסף

שוקלים לקחת הלוואה אבל מרגישים לא בטוחים מאיפה להתחיל? לקיחת הלוואה יכולה להיות דרך שימושית לממן חתונה גדולה, בית חדש או שיפוץ נרחב, או פשוט כדי לגשר על פערים כלכליים זמניים. עם זאת, חשוב לגשת לתהליך בזהירות ובשיקול דעת כדי להימנע ממלכודות וכדי להבטיח תנאים נוחים. עידו עוז, מנכ"ל חכם משכנתאות, ימליץ לכם על חמישה טיפים שיסייעו לכם להתחשב בכל הפרמטרים הכרוכים בתהליך של לקיחת הלוואות. אז קחו דף ועט, ובואו נתחיל!

הכירו את סוגי הלוואות

לפני שתגישו בקשה להלוואה, עידו עוז בעל חברה בעולם המשכנתאות ממליץ להכיר את סוגי ההלוואות השונים הזמינים כדי שתוכלו לקבוע איזו מהן הכי מתאימה לצרכים שלכם.

 • הלוואות אישיות: משמשות למטרות שונות, כגון שיפוץ דירה, חופשות או מיחזור הלוואות. ללוואות אלה בדרך כלל יש ריבית קבועה ותקופת החזר.
 • הלוואות עם ביטחונות: דורשות ביטחונות להבטחת ההלוואה, כגון רכב או בית. בדרך כלל מציעות ריביות נמוכות יותר וסכומי הלוואה גדולים יותר, אך אתם מסתכנים באיבוד הביטחונות עקב אי עמידה בתשלומים.
 • הלוואות רכב: מיועדות במיוחד לרכישת רכבים. שיעורי הריבית שלהן עשויים להשתנות בהתאם לדירוג האשראי שלכם ולמשך תקופת ההלוואה.
 • הלוואות משכנתא: משמשות לרכישת בתים או למחזור משכנתאות קיימות. הן מבוטחות על ידי הנכס הנרכש ובדרך כלל מציעות ריביות נמוכות יותר ותקופות החזר ארוכות יותר.

העריכו את מצבכם הכלכלי

לפני הגשת בקשה להלוואה, עידו עוז מציע להעריך את מצבכם הכלכלי כדי לקבוע אם אתם יכולים להרשות לעצמכם את תשלומי ההלוואה וכיצד היא תשפיע עליכם בטווח הארוך.

 • דירוג אשראי: דירוג האשראי שלכם הוא גורם קריטי בקביעת זכאותכם להלוואה ובקביעת הריבית שתוצע לכם. בדקו את דוח האשראי שלכם ושפרו את דירוג האשראי שלכם לפני הגשת בקשה להלוואה.
 • יחס חוב-הכנסה: המלווים לוקחים בחשבון את יחס החוב להכנסות החודשיות שלכם בעת הערכת יכולתכם להחזיר את ההלוואה. חשבו יחס זה על ידי חלוקת סך תשלומי החוב החודשיים בהכנסה החודשית שלכם.
 • קרן למקרי חירום: ודאו שיש לכם קרן למקרי חירום לפני לקיחת הלוואה. קרן זו יכולה לעזור לכסות הוצאות בלתי צפויות או במקרה של אובדן עבודה.

חפשו את תנאי ההלוואה הטובים ביותר

מלווים שונים מציעים שיעורי ריבית ותנאי הלוואות משתנים, ולכן חשוב לחפש את העסקה הטובה ביותר.

 • השוואת ריביות: שיעורי הריבית יכולים להשפיע באופן משמעותי על העלות הכוללת של הלוואה. קבלו הצעות מחיר ממלווים רבים כדי למצוא את הריבית הנמוכה ביותר הזמינה עבור דירוג האשראי וסוג ההלוואה שלכם.
 • עמלות וחיובים: מלווים עשויים לגבות עמלות שונות, לכן הקפידו להשוות חיובים אלה בעת לקיחת הלוואה, לפני שיצטברו.
 • תקופת ההלוואה: תקופת ההלוואה מתייחסת למשך הזמן שיש לכם להחזיר את ההלוואה. תקופת הלוואה ארוכה יותר גורמת לתשלומים חודשיים נמוכים יותר אך עלויות ריבית כוללות גבוהות יותר. בחרו בתקופת הלוואה המאזנת בין השניים.

קראו את האותיות הקטנות

לפני חתימה על הסכם הלוואה כלשהו, עידו עוז ממליץ לקרוא היטב את האותיות הקטנות כדי לוודא שאתם מבינים את התנאים וההגבלות.

 • קנסות וחיובים: הכירו את כל הקנסות או החיובים הקשורים להלוואה, כגון עמלות פיגורים או קנסות על פירעון מוקדם.
 • ריבית משתנה: לחלק מההלוואות יש ריבית משתנה. היו מודעים לתנודות האפשריות וכיצד הן עשויות להשפיע על תשלומי ההלוואה שלכם.

לסיכום 

בלקיחת הלוואה למטרות שונות כרוכים סיכונים שלעיתים אנו לא חושבים עליהם. מנכ"ל חכם משכנתאות, עידו עוז, משתף בחמישה טיפים מעולים להלוואה נכונה. התחשבות בכמה פרמטרים פשוטים תעזור לכם לבחור את ההלוואה הנכונה לכם. באמצעות הבנה של סוגי ההלוואות השונים, הערכה של מצבכם הפיננסי, חיפוש התנאים הטובים ביותר, וקריאת האותיות הקטנות, תוכלו להכין את עצמכם להצלחה ולמזער את הסיכונים הכרוכים בהלוואות.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות