חלומו של כל מטייל ישראלי: רוצים לטייל בתאילנד ולהרוויח כסף על הדרך? כך תעשו את זה

תאילנד נחשבת שנים מזה שנים רבות לאחת מהמדינות המובילות בעולם מבחינת מספר התיירים שנכנסים למדינה, כאשר הקהל הישראלי מהווה נתח משמעותי מאוד מקהל הנופשים. אולם, אופציה שחלק מהישראלים רוצים לממש ואף יכולים היא לנצל את השהות בתאילנד לטובת עבודה, כאשר במדינה ניתן להרוויח סכומי כסף לא מבוטלים שיכולים להתאים לא רק בעבור צעירים, אלא בעבור כל מי שרוצה לטייל ולעבוד במקביל. איך עובדים בתאילנד באופן חוקי ובאילו עבודות? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

עבודה בתאילנד – כל מה שרציתם לדעת

עבודה מעבר לים ובייחוד כמו יעד קסום כמו תאילנד מהווה הזדמנות מצוינת לנצל את השהות גם לטובת טיול, אבל גם לטובת רווח כספי לא מבוטל שיכול להגיע לאלפי שקלים בכל חודש. אם אתם שואלים את עצמכם איך להשתלב בעבודה בתאילנד, הגעתם בדיוק למקום הנכון. על מנת לעבוד בתאילנד באופן חוקי, יש לרשותכם כישראלים שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לקבל אישור עבודה מטעם המעסיק, כאשר מדובר באישור אותו מנפיקים דרך משרד העבודה בתאילנד. לרוב, המעסיק הוא זה שמנפיק את האישור בעבורכם, ובמידה ואתם למשל מעוניינים לעבוד בעגלות בקניון, כאשר העלות של האישור הזה היא כ-3,000 ₪ בממוצע אשר יורד ישירות מהמשכורת שלכם. רוב החברות מעניקות לישראלים שנשארים  למשך זמן רב החזר בגין תשלום על טיסה וכן הנפקה של אישור העבודה, ועל כן מדובר באלמנט שאותו צריך לבחון במידה וקיבלתם הצעת עבודה דרך מעסיק שם.

הדרך השנייה לעבוד היא דרך הנפקה של ויזת עבודה. בדומה למדינות רבות בעולם, מי שאמון על אישור והנפקה של ויזת עבודה הוא משרד ההגירה התאילנדי. את הוויזה אפשר לבקש דרך הגשת בקשה לשגרירות תאילנד בישראל, כאשר הוויזה מוגבלת לרוב לפרק זמן של כ-90 יום, ולאחריה נדרש לצאת מהמדינה. יחד עם זאת, בחלק מהמקרים ניתן להאריך לתקופה של כשנה, אולם בשביל להאריך כמו גם להנפיק את הוויזה אתם נדרשים לבצע את התהליך עוד כאן בישראל ולהביא איתכם את כל המסמכים הרלוונטיים אשר יניבו לכם יכולת לעבוד באופן חוקי, ולפרק זמן מוגבל.

מהם המקצועות המבוקשים לתעסוקה בתאילנד?

מבחינת היצע העבודה, אין ספק כי תאילנד היא יעד מושלם גם בעבור צעירים וגם בעבור אקדמאיים אשר מעוניינים לפתוח דף חדש ולהרוויח לא מעט כסף בעבור עבודה במדינה מרתקת כמו זו. בין המקצועות המבוקשים ניתן למנות בין היתר: עבודה בעגלות בקניון או במרכזי קניות גדולים בערים כמו בנקוק, עבודה בתחום התיירות כמדריכים או כמנהלי משמרת במלונות, עבודה בתוך הקהילה היהודית או לימודי עברית/אנגלית אשר נחשבים למבוקשים מאוד. שימו לב כי לכל עבודה יש את היתרונות והחסרונות שלה, ועל כן הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות של ישראלים עובדים במדינה יכול לסייע לכם לטובת קבלת החלטה ובהתאם לכך גם השתלבות בתחומים שיכולים להניב לכם לא רק סכומי כסף לא מבוטלים, אלא גם אופק עתידי לקריירה.

לסיכום

אם אתם חולמים לעבוד בתאילנד ולטייל במקביל, מדובר בחלום שהוא בגדר מציאות, וזאת בשל היכולת להנפיק אישור עבודה או לעבוד במסגרת של ויזת עבודה. רצוי ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום ההשמה של ישראלים מעבר לים, וזאת מתוך מטרה לאתר מעסיק אשר ידאג לבצע את כל ההליך הבירוקרטי כולל אפשרות לקבלת החזר כספי בעבור כרטיסי טיסה, מגורים ועוד. בכך, תוכלו להגשים את החלום ולעבוד במדינה אקזוטית, לצד יכולת לנצל את כל מה שיש לתאילנד להציע בעבור תיירים.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות