קונים באיביי: מדריך לרכישה חכמה בלי טעויות

רכישה דרך אתר הקניות המקוון הגדול בעולם אייבי הפכה לחלק בלתי נפרד מעולם הצרכנות של ישראלים רבים, כולל בני נוער. המחירים הנגישים לצד היכולת לבצע הזמנה בקלות ובנוחות מבלי לצאת מהבית הפכה את אייבי לאחד מהאתרים האהובים ביותר. יחד עם זאת, רכישה דרך הפלטפורמה הזו צריכה להתבצע באמצעות שימת דגש על מספר פרמטרים, כל זאת מתוך מטרה להימנע מטעויות שיעלו לכם בהמשך ביוקר כמו גם בעוגמת נפש לא מועטה. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את כל הטיפים הטובים ביותר, לטובת רכישה משתלמת. מוכנים? בואו נצא לדרך!

בדיקת דירוג המוכר

ליד כל מוכר באייבי יש דירוג המוצג באמצעות כוכבים. העדיפו תמיד לבצע רכישה דרך מוכר מהימן שקיבל דירוג גבוה של לפחות 4-5 כוכבים מצד הרוכשים, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי המוצר אותו אתם רוכשים נראה כמו שהוא מופיע בתמונות  וכי המוכר מבצע את תהליך ההזמנה והמשלוח בזמן וללא עיכובים מיותרים.

ניצול קופונים

דרך הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות תוכלו לקבל טיפים לא רק על מוכרים מומלצים אלא גם על קופונים שיכולים להוזיל לכם את הרכישה באופן משמעותי, בזכות קופונים שאותם מספקים המוכרים או מבצעים מיוחדים. מדובר בדרך מעולה לא רק לשדרג את חווית הרכישה שלכם אלא גם להוביל לניצול מקסימלי של התקציב אותו החלטתם להקציב לטובת הרכישה.

מוצר חדש ולא משומש

ההעדפה היא תמיד לבצע רכישה של מוצר חדש ולא משומש, מאחר ואתם לא יכולים לדעת בדיוק לפי התמונה מה המצב של המוצר. שימו לב כי כל מוכר מציין מראש האם מדובר במוצר יד שנייה או שלישית או מוצר חדש. בנוסף שימו לב כי אם אתם רוכשים מוצר של מותג מוכר, צריך להופיע התגית Original, מאחר ויש אלפי חיקויים שנמכרים בפלטפורמה הזו בעלות כספית שיכולה להגיע גם לאלפי דולרים.

תשלום באמצעות paypal

פלטפורמת התשלומים paypal מאפשרת לכם לבצע רכישה מאובטחת דרך האתר, מבלי לחשוף את פרטי חשבון הבנק. היתרון של הפלטפורמה הזו נובע גם בשל היכולת לקבל החזר כספי במידה והמוצר פגום או שלא קיבלתם אותו, ועל כן במעמד התשלום בדקו כי המוכר שלכם מקבל את התשלום דרך הפלטפורמה הזו ולא באופן ישיר דרך חשיפה של פרטי הכרטיס שעלולים להגיע לידיים הלא נכונות.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, ניתן יהיה להוביל לרכישה משתלמת ונטולת טעויות שיעלו לכם ביוקר. לפני שאתם נכנסים לפלטפורמה הזו לטובת רכישה, קבעו מראש את מסגרת התקציב וכן בדקו מול ההורים שלכם כי הם מאשרים לכם, כחלק מהבנה כי רכישות ברשת יכולות להיות משתלמות מאוד אבל גם בעלות פוטנציאל להתמכרות לקניות בשל הנגישות הגבוהה שיוצרת רצון עז לבצע רכישה, גם כאשר התקציב לא מאפשר זאת.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות