חדר כושר – כבר מגיל 9: איך מתחילים להתאמן כבר מגיל צעיר?

אורח חיים בריא ומאוזן לא מתחיל בגילאים מבוגרים אלא כבר מגיל צעיר, כחלק מהבנה כי לספורט יש השפעה חיובית על ילדים ובני נוער שמתחילים לשלב את הפעילות הספורטיבית כבר בגילאים צעירים וזאת על ידי הרשמה לחדר כושר. חדרי הכושר ברחבי הארץ הבינו את הפוטנציאל וכעת מספקים לילדים אפשרות להירשם למנוי החל מגיל 9, כולל שיעורים ייעודים לילדים וכן ליווי המתבצע על ידי מדריך כושר מוסמך. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי פעילות גופנית בכל גיל ובוודאי בגילאים צעירים צריכה להתבצע באופן מבוקר, מתוך מטרה לשמור על הבריאות ולהימנע מפציעות. איך מתחילים להתאמן כבר מגילאים צעירים? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

תוכנית אימונים מותאמת איישת

לפני שמתחילים להתאמן, חשוב מאוד לקבוע פגישת ייעוץ עם מאמן כושר מוסמך המתמחה בתחום של ספורט אצל ילדים ובני נוער. באמצעות הליווי האישי של המאמן ניתן יהיה להתחיל ולבנות תוכנית אימונים בהתאמה אישית לגיל, משקל ורקע בריאותי, כל זאת מתוך מטרה לאפשר בסופו של דבר לתת לגוף להסתגל לשגרת האימונים החדשה ואף להוביל ליצירה של עקומה של שיפור, ללא הפעלת לחצים מיותרים שאינם תואמים את הגיל.

גיוון באימונים

אימון בגיל צעיר מחייב משמעת והתמדה, אולם גם עבודה המתבצעת על כל חלקי הגוף ולא רק על אזור ספציפי אחד. על כן, מומלץ לגוון את האימונים באמצעות שיעורים שונים שיכולים להתאים לילדים – החל מיוגה ועד פילאטיס ועד ריצה המתבצעת על הליכון ובמהירות נמוכה, כחלק משילוב של ספורט בשגרת היום יום.

עד שני אימונים בשבוע

החלטה לגבי קצב האימונים צריכה להתבצע בהתאם להחלטה המתבצעת אל מול מאמן כושר. מאחר והחל מגיל 9 מתחילים להתפתח ולגדול, חשוב מאוד להקפיד על שגרת אימונים המבוססת על עד שני אימונים לכל היותר, כולל הקפדה על מנוחה בין אימון לאימון, כחלק מהבנה כי אימונים אינסטסיביים עלולים להוביל לפציעות חמורות שישפיעו בעתיד גם על היכולת להתאמן באופן קבוע.

חימום קבוע

חלק בלתי נפרד מכל סוג של אימון ובוודאי אימונים המתבצעים בגיל הילדות חייבים לכלול גם חימום הנמשך למשך רבע שעה ועד עשרים דקות. הקפידו למתוח את הגוף היטב וכן להקפיד בסיום האימון לבצע תרגילי גמישות ומתיחות, בהתאמה לגיל ועם שימת דגש על ניצול האימון לטובת הרפייה ושחרור.

לסיכום

אימוני כושר מומלצים לילדים החל מגיל 9. יחד עם זאת, בשביל לשמור על הבריאות אבל גם להיכנס לכושר צריך להקפיד על בקרה ופיקוח מצד מבוגר לד מאמן כושר מוסמך, כחלק מבנייה של תוכנית אימונים אישית שתוביל לא רק לתוצאות אלא גם ליכולת להפוך את הספורט לחלק בלתי נפרד משגרת החיים – גם בגילאים צעירים וגם בגילאים מבוגרים.

מאמרים אחרונים

רותם סלע בראיון של גיא פינס

נגישות